Lniana bluza, czyli bluza w niesportowym wydaniu

Gdy słyszysz słowo „bluza”, w Twojej głowie na pewno automatycznie pojawiają się skojarzenia takie jak „jogging”, „spacery po lesie”, „siłownia”, „wakacyjne wieczory w altance”. Bluza to przede wszystkim element stroju sportowego lub casualowego, mimo że oczywiście nie jest już dzisiaj niczym zaskakującym zestawianie jej także z eleganckimi częściami garderoby, takimi jak marynarki. Nie wszystkie bluzy emanują jednak typowym, luźnym stylem. Są i takie, które będą odpowiednie na drinka, czy rodzinny obiad w restauracji. O jakich bluzach dokładnie mowa? Tych, wykonanych z lnu!

Lniana bluza – dlaczego warto taką mieć?

Bluzy z bawełny, bluzy polarowe, bluzy z poliestru – w takim wydaniu zdecydowanie nie zaskakują. Zupełnie inaczej jest natomiast, gdy mowa o bluzach… lnianych! Tego rodzaju okrycia wierzchnie mogą być dla Ciebie czymś nowym, niecodziennym, a przez to intrygującym.

Czy z lnu da się uszyć bluzę? Oczywiście, że tak! Bluzę nie byle jaką, bo taką, której nie da się przypisać bezpośrednio do sportowego, czy casualowego stylu, choć i w takich może się oczywiście pojawić. Bluzy lniane, nawet te, wyposażone w kaptur, wyglądają „wyjściowo”, elegancko, co jest oczywiście zasługą tego naturalnego materiału. Gdy zostaną dodatkowo przyozdobione, na przykład kwiecistymi rysunkami malowanymi ręcznie, śmiało możesz nosić je z wakacyjnymi sukienkami i spódnicami z lnu, bawełny, czy wiskozy.

Jeśli na co dzień wybierasz wygodne ubrania, jednak nie chcesz rezygnować przy tym z kobiecego, atrakcyjnego wyglądu lub wręcz przeciwnie, szukasz okrycia, które będzie pasować do Twojej ulubionej sukienki, lniana bluza damska bez wątpienia wniesie do Twojej szafy powiew świeżości!

Lniana bluza na różne okazje

Lniana bluza to świetny dodatek do stylizacji na różne okazje. Możesz nosić ją zarówno z jeansami, jak i długą, zwiewną sukienką maxi lub mini. Jej ogromna uniwersalność sprawia, że tego rodzaju okrycie wierzchnie przyda Ci się podczas wielu wyjść. Lniana bluza świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie Twojej stylizacji na kawę z przyjaciółką, zakupy, spacer z psem, czy rodzinną wycieczkę do Krakowa. Będzie również idealna na ciepłe, wakacyjne wieczory spędzane na ogródku lub spacery po plaży w nieco chłodniejsze, wietrzne dni.