Ubrania lniane – dlaczego warto?

Co takiego mają w sobie ubrania lniane, że robią taką furorę w świecie mody? I to już, można powiedzieć… od zarania dziejów! Len to bez wątpienia jeden z najbardziej wdzięcznych w użytkowaniu materiałów, zachwycający pod wieloma względami. Lniane ubrania przejmują oczywiście jego właściwości, szczególnie dostrzegalne w okresie letnim, ale i nie tylko. Jeśli nadal nie wiesz, dlaczego tak właściwie warto zainwestować w coś z lnu, sprawdź, co tak naprawdę zyskujesz!

Ubrania lniane to idealna propozycja zarówno dla tych, którzy zwracają uwagę na ekologię, jak i dla tych, którzy cenią sobie komfort. Nie można przypisać im tak właściwie żadnych, istotnych wad, dlatego każdy przekonuje się do nich błyskawicznie. Oddychalność, przewiewność, antyalergiczność, trwałość – to cechy lnianych ubrań, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Ubrania lniane dają uczucie świeżości i komfortu

Wyjątkowość ubrań lnianych jest w szczególności zasługą świeżości i komfortu, jakie towarzyszą ich noszeniu. A za wszystko to odpowiada doskonała higroskopijność lnu, czyli jego zdolność do wchłaniania wilgoci i oddawania jej na zewnątrz. Len potrafi wchłonąć nawet do ¼ swojej masy i zachować przy tym suchą strukturę.

To właśnie dzięki temu lniane ubrania zapewniają długotrwałe uczucie świeżości. Są przewiewne, oddychające. Nie sprzyjają nadmiernemu poceniu się, czy też powstawaniu nieestetycznych i często wstydliwych plam potu pod pachami lub na plecach.

Będą dlatego najlepszym wyborem na gorące, upalne dni i wakacyjne wyjazdy w tropiki oraz… do miasta! Ta właściwość lnu zostanie jednak dostrzeżona i doceniona przez Ciebie również w okresie zimowym. W końcu ubierając się na cebulkę, i co chwilę przechodząc z chłodnego miejsca w ciepłe, również można się trochę zgrzać i zapocić. Zwłaszcza w nieodpowiednich ubraniach. Jeśli natomiast postawisz na len, ten problem zniknie!

Ubrania lniane służą przez lata

Włókna lnu uchodzą za wyjątkowo trwałe, wytrzymałe. Ubrania lniane także charakteryzują się tą wytrzymałością. Przejawia się ona między innymi dużą odpornością na rozciąganie, ścieranie, czy mechacenie. Przy odpowiedniej i rekomendowanej przez producenta pielęgnacji odzież z lnu może służyć Ci przez długie lata, wyglądając przy tym praktycznie jak nowa!

Ubrania lniane chronią przed słońcem

Kolejną zaletą lnianych ubrań jest ich zdolność do blokowania szkodliwego promieniowania UV. Za wszystko to odpowiada duża zawartość lignin, które skutecznie ochronią Twoją skórę przed słońcem. Oczywiście pod żadnym pozorem nie oznacza to, że możesz zrezygnować z kremu z filtrem. Nosząc len, zyskujesz jednak dodatkową warstwę ochronną!

Ubrania lniane są bezpieczne dla skóry

Ubrania z lnu będą sprzymierzeńcem każdej osoby borykającej się z nadwrażliwością skórną lub różnego rodzaju uczuleniami. W związku z tym, że len należy do tkanin naturalnych, nie podrażnia naskórka i nie potęguje niepożądanych reakcji alergicznych. Ma również właściwości bakteriobójcze.

Mimo że na pierwszy rzut oka len wygląda na sztywny, szorstki i być może niektóre osoby miały do czynienia właśnie z takim lnem, dzisiejsze tkaniny są jednak inne. W zdecydowanej większości przypadków cechuje je miękkość i przyjemność w dotyku. Dzieje się tak dzięki stosowaniu odpowiednich metod obróbki i wykończenia, które pozwalają złagodzić naturalną sztywność lnu. Z każdym użytkowaniem Twoje lniane ubrania powinny stawać się dlatego coraz to milsze w noszeniu!

Ubrania lniane to ekologiczny wybór

Lniane ubrania to zdecydowanie najbardziej ekologiczny ze wszystkich wyborów modowych. I nie chodzi tu tylko o to, że len jest biodegradowalną tkaniną naturalną, pochodzenia roślinnego.

Na ekologiczność lnu wpływa również stosunkowo bezpieczny i mało inwazyjny sposób jego uprawy i dalszej obróbki. Decyduje o tym w dodatku fakt, że len wykorzystuje się po zbiorach w całości – nie marnuje się tu ani skrawek rośliny. Jest także wytrzymały, dzięki czemu lnianych ubrań nie trzeba wymieniać co każdy sezon na nowe. Len uprawia się ponadto w Polsce. A to z kolei ogranicza potrzebę jego dalekiego transportu i sprowadzania z rynków zagranicznych.

Lniane ubrania są modne

Naturalne tkaniny i zrównoważona moda znalazły się w czołówce trendów na 2024 rok. Wybierając lniane ubrania, wybierasz dlatego nie tylko komfort, świeżość i zdrowie, ale i modny wygląd. Tym bardziej, gdy zdecydujesz się na unikatową odzież z lnu marki Podlasek, o nietypowych fasonach i pięknych, nietuzinkowych zdobieniach malowanych ręcznie! Gwarantujemy, że w takich ubraniach z lnu będziesz zwracać na siebie uwagę i przyciągać spojrzenia. Jeśli więc tradycyjne, szeroko dostępne kroje nie wydają Ci się specjalnie ciekawe, sprawdź naszą ofertę!