Lniane ubrania nie tylko na lato

Jeśli zapytasz się kogokolwiek, jakie ubrania poleca Ci na lato, z pewnością usłyszysz padające z jego ust słowo „len”. Utarło się (i oczywiście słusznie), że len to idealna, jedna z najlepszych, o ile nie najlepszych tkanin na upalne dni. Lniane sukienki, spódnice, koszule, tuniki… Pamiętaj jednak, że możesz nosić je nie tylko latem!

Ubrania z lnu – na lato i na lata

Naturalny, oddychający, przewiewny, antyalergiczny… Taki właśnie jest len, który pokochaliśmy nosić w porze letniej, gdy żar leje się z nieba. Nastała moda na len, od kilku sezonów coraz to na większą skalę promowany przez modowych gigantów, jak i lokalnych, mniejszych przedsiębiorców związanych ze światem mody. Len nie pozwoli Ci zaznać dyskomfortu, ponieważ wykonane z niego ubrania nie przyklejają się do ciała. A wszystko to zasługa doskonałej oddychalności i chłonności, najlepszej spośród wszystkich tkanin. To właśnie za jej sprawą zwykło mówić się, że len daje efekt chłodzenia! Gwarancja uczucia świeżości, rześkości i lekkości, a także brak podrażnień sprawiają, że do lnianych sukienek, spódnic, koszul, czy szortów nie trzeba zachęcać już dzisiaj praktycznie nikogo. Jeśli tylko ponad wszystko ceni swój komfort! Warto wspomnieć w tym miejscu również o naturalnej ochronie przed promieniowaniem UV, co z kolei pozostaje zasługą dużej zawartości lignin. Len to tkanina na lato i na lata, ponieważ dzięki swojej trwałości pozostanie w Twojej szafie przez wiele sezonów!

Len – również jesienią i zimą!

A co, gdybyśmy powiedzieli Ci teraz, że ubrania z lnu możesz nosić nie tylko latem? Że len nie jest tkaniną sezonową, zarezerwowaną wyłącznie na okres wakacyjny? Że w chłodniejsze, a nawet mroźne dni możesz nosić go dokładnie tak samo, jak ubrania z bawełny, czy wiskozy? Musisz wiedzieć, że len nie ma sobie równych, gdy mowa o termoregulacji. Chłodzi latem, a grzeje zimą. Jeśli masz w swojej szafie lnianą sukienkę, spódnicę lub koszulę, wraz z końcem lata nie zagrzebuj ich dlatego na dno! Zamiast tego spróbuj połączenia lnianych ubrań z wełnianym kardiganem, ponczem, narzutką lub płaszczem. Do tego lniany szal, ciepłe rajstopy i wyższe, skórzane buty z ociepleniem. Dwie naturalne tkaniny zapewnią Ci maksymalną wygodę i uczucie świeżości, chroniąc przed niebezpiecznymi dla zdrowia skutkami nagłych zmian temperatur. Z pewnością dobrze znasz to uczucie, kiedy wychodzisz zgrzana i zapocona z samochodu, galerii lub sklepu wprost na zewnątrz, gdzie stykasz się z falą mroźnego powietrza. Naturalne tkaniny nie pozwolą Ci na takie doznania, zachowując przez cały czas suchość Twojej skóry i przyjemne uczucie ciepła, świeżości. 

Gdzie w takim razie nosić len jesienią i zimą? Gdzie tylko zechcesz. Do pracy, na zakupy, spotkania z przyjaciółmi, przyjęcia urodzinowe, wyjścia do teatru, czy kina. Pamiętaj przy tym, aby stylizować lnianą odzież z odpowiednimi dodatkami!