Gdzie szukać wyjątkowych produktów robionych ręcznie?

Gdy pomysłu na prezent brak… tam często pojawia się frustracja, zdenerwowanie, stres. Tym bardziej, jeśli goni nas czas. Nie chcesz kupować kolejnej koszuli, apaszki, złotego łańcuszka, zawieszki, portfela, skarpetek, kubka, perfum lub podobnych? Nie musisz. Dziś przychodzimy do Ciebie z propozycją prezentów handmade. A opowie nam o nich ekspertka w tej dziedzinie – Pani Teresa, właścicielka Lunarii. Pracowni ceramicznej, w której tworzy i sprzedaje ceramikę użytkową i dekoracyjną oraz ozdoby z drewna.

Dlaczego akurat produkty handmade?

To jedno z pierwszych pytań, które zadaliśmy naszej rozmówczyni. Pani Teresa odpowiada od razu: „Bo są od serca. Wykonane ręcznie, a przez to i nietuzinkowe, jedyne w swoim rodzaju. Takie, których nie znajdziesz nigdzie indziej. W mojej pracowni nie ma dwóch takich samych rzeczy. Nawet jeśli są do siebie bardzo podobne, tak naprawdę każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Zawsze powtarzam, że wręczając drugiej osobie podarunek handmade, dajesz znacznie więcej niż samą rzecz. Dajesz również cząstkę artysty, który ją wykonał. A nawet cząstkę siebie. Dla mnie prezenty handmade są bardzo osobiste, szczególne. Pozwalają podkreślić, że ktoś jest dla Ciebie ważny”. 

Kilka słów, od czego wszystko się zaczęło…

Co skłoniło Cię do otworzenia własnej pracowni? Dzisiaj prowadzisz bardzo dobrze prosperujący sklep. Jak wyglądały Twoje początki? – pytamy. „Miłość do handmadu jest trudna” – śmieje się Pani Teresa. „Lunarię zawdzięczam poniekąd swojemu partnerowi. To on znalazł lokal, w którym teraz mogę realizować swoją największą życiową pasję i spełniać marzenia. Jak tylko wyniosłam pracownię (i siebie) z naszego małego mieszkanka, od razu zapanował w nim porządek. Skończyły się również problemy w postaci przypalonego obiadu, czy skiśniętego prania. Prawdziwy cud! No a same początki do łatwych nie należały, jak to chyba zawsze bywa. Bez doświadczenia i przede wszystkim samochodu… Za to z ogromną stertą różnorakich materiałów i narzędzi. Bardzo doceniałam wtedy torby z Ikei. 😉 To były też czasy, w których robiłam głównie drewniane anioły. Nie myślałam nawet o ceramice.” – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Jaki prezent handmade wybrać?

Anioły ceramiczne, kominki do aromaterapii, figurki zwierząt, ozdoby z drewna, naczynia z ceramiki – to tylko jedne z wielu przykładów prezentów handmade tworzonych przez Panią Teresę. „Szczególne miejsce w moim sercu i pracowni zajmują figurki aniołów z ceramiki. Klienci również je pokochali” – wyjawia właścicielka Lunarii.

W pracowni ceramicznej dostrzegamy także biżuterię artystyczną, ceramiczne kafelki oraz szklane posążki. Mnóstwo inspiracji prezentowych dla kobiet i mężczyzn – żon, córek, synów, ojców, dziadków, babć, cioć, wujków, rodzeństwa… Można by tak wymieniać w nieskończoność. Oczywiście znajdziesz tu nie tylko upominki dla drugiej osoby, ale i coś dla siebie. Do swojego domu, czy biura. Jeśli lubisz otaczać się rzeczami wyjątkowymi i oryginalnymi, tworzonymi z potrzeby serca i pasji, będąc w Krakowie, zajrzyj na ulicę Helców 19a lub przeglądnij stronę internetową www.lunaria.com.pl. Spotkasz tam Panią Teresę i jej wszystkie ręcznie robione cuda!