Czym malować tkaniny?

Malowanie ubrań może mieć czysto hobbystyczny charakter, jak i być jednym ze sposobów zarabiania na życie. Niezależnie od tego, z jakich powodów decydujesz się na ubrania ręcznie malowane, na pewno zainteresuje Cię to, czym tak właściwie najlepiej malować tkaniny. Co wybrać? Farby do tkanin, konturówki, mazaki?

Ubrania ręcznie malowane są doskonałą alternatywą dla już gotowych, pospolitych nadruków. Na ich korzyść przemawia także trwałość uzyskanego w ten sposób zdobienia oraz jego wyjątkowość, oryginalność. Technika malowania ręcznego gwarantuje zawsze unikatowe efekty, nawet gdy przedstawia ten sam motyw! Jeśli na co dzień lubisz wyróżniać się z tłumu i przykuwać uwagę swoim strojem, polubisz dlatego również ubrania malowane ręcznie.

Co do malowania tkanin? Farby, mazaki, konturówki

Do malowania tkanin wykorzystuje się dzisiaj różne materiały. Najpopularniejszymi spośród nich są:

  • konturówki
  • mazaki
  • farby do ubrań

Konturówki do malowania tkanin

Jak sama nazwa wskazuje, służą przede wszystkim przygotowywaniu starannych konturów naszego zdobienia, jego detali, czy napisów. Dzięki konturówkom Twój malunek nabierze pożądanego wyrazu.

Mazaki do malowania tkanin

Mazaki są uznawane za najprostsze narzędzie malarskie, rekomendowane osobom początkującym. Ich wadę stanowi jednak trudność w użyciu w przypadku chęci zamalowania większej powierzchni, jak i brak możliwości mieszania ze sobą kolorów. Przy pomocy mazaków stosunkowo łatwo stworzysz natomiast drobne wzory, czy napisy.

Farby do malowania tkanin

Oczywiście są również specjalne farby do malowania tkanin, spośród których za najtrwalsze uznaje się farby akrylowe. Farby nadają się doskonale do malowania większych zdobień i pokrywania większych kawałków płótna. Mogą być także swobodnie mieszane, co pozwoli Ci na uzyskanie niepowtarzalnych efektów.

Malowanie farbami po elementach odzieży nie jest jednak wcale takie łatwe. Wymaga przede wszystkim umiejętności płynnego operowania pędzlem. Marka, która na ubraniach ręcznie malowanych zna się jak mało która, to krakowski producent Podlasek. Jeśli więc, zamiast tworzyć samodzielnie ubrania ręcznie malowane, wolisz skorzystać z gotowych rozwiązań, koniecznie sprawdź jego ofertę!